Słuch, mowa, dobra zabawa- gra bim-bom

Słuch, mowa, dobra zabawa- gra bim-bom

Postanowiłam dzielić się z Wami pomysłami na gotowe pomoce, w które warto zainwestować. Rynek oferuje naprawdę dużo i trzeba się nieźle natrudzić, żeby zdecydować się na to, co jest warte uwagi, a i nie zrujnuje naszego budżetu.

Gra BIM-BOM z Granny jest pomocą, z której uwielbiam korzystać przy rozwoju mowy dziecka i ewentualnych trudnościach ze słuchem! Ta loteryjka obrazkowa zawiera plansze, adekwatne obrazki i płytę CD z dźwiękami dedykowanymi do tych właśnie obrazków i plansz- dziecko nie tylko uczy się dopasowywania, szeregowania i wielu fajnych rzeczy, nie tylko stymuluje słuch, ale przecież rozwija przy tym mowę!

(Uwaga!) Fajna informacja- wyrażenia dźwiękonaśladowcze w słowniku najmłodszych zaliczamy do słów :). Wiele odwiedzających mnie mam martwi się, że ich dzieciaki jeszcze nie mówią żadnych słów ze zrozumieniem. Jednak często bywa tak, że te mamusie wychodzą ode mnie zadowolone, nie dlatego, że pomogłam, a dlatego, że wsparłam je w przekonaniu o prawidłowym rozwoju ich dzieci- wszelkie urocze „brum, brum”; „hał-hał”; „am” i inne onomatopeje- są słowami, świadczą o intencji komunikacyjnej i wspaniałej interakcji słownej, która już się dzieje w Waszej relacji :).

Sandra

 

bim